Olacağı Bu

Olacağı Bu
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Perşembe, 06 Haziran 2013 07:14
SEN TUTAR DA SEMÂ'YI FOLKLORİK BİR UNSUR HALİNE GETİRİP
SUYUNU ÇIKARIRSAN, ELİN OĞLU DA MEVLEVÎ DANSI YORUMCUSU DİYE
PİYASAYA ÇIKAR VE ÜZERİNE TÜY DİKER !
GÜYA DÜNYAYA MEVLEVİLİĞİ SEVDİRİYORMUŞ. ÇOK İNANDIK...
 
alt
 
-Ask-i Şehadet'' Hadis-i Şerif-
 "Kıyamet yaklaştıkça fitneler çoğalır.
 Böyle zamanlarda kenarda kalan, ileri atılandan, oturan ayakta olandan, ayakta olan, yürüyenden, yürüyen de, koşandan hayırlıdır, evinizde oturun, fitneye karışmayın!"
 
 [Ebu Davud]alt
 
Mevlana Hazretleri böyle birşey bırakmamıştır. Yani sema falan yoktur. Mesnevisi o dönemin anlayışına ve ihityaçlarına göre yazılmış tecdit edici bir eser kendisi de o asrın müceddididir. Ama hoşgörü ve tolerans ı çok öne çıkardığından (kendi zamanının gereği olarak) zamanla İslama sonradan girenlerin yavasına dönüşmeye başlamıştır Mevlevilik.. Bir nevi Mevleviliğin hoşgörüsünü kendilerine, takva olan tarikatlara karşı siper yapmış gizlenmişlerdir.. Hatta Süfyan bütün tekke ve tarikatları kapatıp ezerken Mevleviliğe ve Bektaşiliğe dokunmamıştır. Çünkü ikisinde de Dönmeler bir hayli çok sayıda bulunmaktaydı.. Hatta zamanla Resullah (sav) efendimizi görmezden gelerek bir Mevlana İslamı icad etmeye çalışmışlardır. Bu da onun mizansenidir. Piyasaya bakın çok sayıda gayr-i müslim ve dönmenin Mevlana ile ilgili kitabını görürsünüz ama içinde Resulallah (sav) efendimizin ismine rast gelmezsiniz...
 
"Dünyaca ünlü(ymüş) Mevlevi dans yorumcusu" olarak anılan Ziya Azazi denilen zat da Gezi Parkı eylemlerine destek veren isimler arasındaymış. Azazi, Miraç Kandili olması nedeniyle Taksim Meydanı otobüs duraklarI önünde yarı çıplak bir gösteri düzenleyecekmiş. (NE İŞİ VAR BUNUN SAYFAMDA, TUTUN BACAĞINDAN ÇIKARIN. İNŞALLAH YERİ ÖPESİN EMİ...)
 
 "BİRAZ EDEP YAHU"
 
 "'Mevlevi dans yorumcusu' BU ne ya? Bir de dünyaca ünlüymüş... Dans mı o? Biraz edep yahu..." 
 
E naparsınız, dinimize sarılmazsaz isek böyle afallarız.  Dünyada bazı milletler Müslüman olmaya çalışırken (Örn. Amerika ve İngiltere), Bizler ise müslümanlığın kıymetini bilmiyoruz, neler yapıyoruz. Müslümanlığın değerini ne zaman anlayacağız. Kaybettikten sonra mı? 
Müslümanın silahı tesbihidir der bizim eskide kalmış hocalarımız malesef hakkıyla çekmiyoruz.Kafir gerçek müslümanın adını 1 aylık yol mesafesinden duysa korkudan titrer... Şimdi kendini gerçek müslüman sananlar kafir huzurunda el pençe...ahir zaman kıyamet alametleri kafirler... Yapılanlar tamamen fitne, e tabi bunların kendilerini tastiklemeleri lazım kim müslüman, kim kafir,  melekler yazıyor. her yapılan davranış hep not alınıyor ki, herkesin ona göre cezası belli olsun... Velhasıl Türkiye'nin çekildigi yere hic bir ülke çekilmedi ... Zor ve güç olmadan aklımızı başımıza almamiz lazım...Esasında bizim aklımız başımızda da birileri akıllansa iyi olcak yoksa Rabbimiz akıllandırırsa Suriye den beter oluruz. Mazallah...