Politik ve Sosyal Karikatürler

BAŞKA KİMSELERDE ELEKTRİK ALAMADI

BU OLAY JAPONYA'DA OLSAYDI ENERJİDEN SORUMLU BAKAN İSTİFA EDERDİ, HATTA ONURUNA DOKUNUR KENDİNİ ELEKTRİĞE ÇARPTIRIRDI. HARAKİRİ YAPARDI. BİZİMKİLER BÖYLE YAPSIN DEMİYORUZ ELBET. DİNİMİZCE  İNTİHAR BÜYÜK GÜNAH. HATTA HARAM, AMA BAKANIMIZ BAKTI KALDI BİR AÇIKLAMA BİLE YAPAMADI.

NE KADAR ELEKTRİĞE BAĞIMLI OLDUĞUMUZ DÜN Kİ GÜNLE ANLAŞILDI.  HAYAT DURDU TAMAMEN BİR ANDA İLKÇAĞA DÖNÜVERDİK SANKİ…

31 Mart 2015 denilince hatırlanacak olan "Elektrik kesintisi-teröristlerin rehin olayı-Suriye’nin zor durumda olması-İran’a tavrımız-nükleer girişim ve enerjide bağımlılıktan kurtulma çabaları-seçim öncesi kaos."

Bunların her biri önemli ve bir o kadar da  manidar konular. Bulanık ortamdayız vesselam, günü gelince Allah’ın izniyle durulacak inşallah…

Allah korusun ülkemize dışardan bir saldırı olsa düşmanın füze bomba atmasına gerek yok. Elektrik şalterlerini bir şekil indirirse, su şebekesini zehirle bulandırsa, doğalgazı sulandırsa iş biter. İçme su arınım merkezleri, elektrik, hava gazı kaynakları teröristlerden önemle ve özenle korunmalı derim ben…


Türkiye’de dün 79 vilayette elektrik kesildi iş bitti hayat felç cep telefonları metrolar tramvaylar trafik lambaları bile çalışmadı. Bu olay çok ciddi bir olaydır. Umarım üzerine gidilir, örtbast edilmez. Enerji bakanımızdan tatmin edici bir açıklamada göremedik henüz. Neden kesildi, kim yaptı, saldırımı oldu, olduysa yapanlar tespit edildi mi, yakalandı mı, ceza kesilecek mi? 73 milyon insanı nasıl mağdur ederler? Bu şirketlere ceza kesilecek mi, borcu olan vatandaşın elektriğini internetini telefonunu günü geldiğinde kesen devlet bunlara ne diyecek? 
İNNA LİLLAH VE İNNÂ İLEYHİ RÂCİÛN...SAVCIMIZ ŞEHİT OLMUŞ... RABBİM TAKSİRATINI AFFEYLESİN, MEKÂNINI CENNET EYLESİN İNŞALLAH.... 
İstanbul adliyesinde olan olayı nefretle kınıyorum.  Ülkemizin savcısı hainlik içerisinde teröristler tarafından şehid edildi. Teröristler avukat sanılarak veya bir cüpbeli avukatla beraber adliyeye kolayca girmişler. Türkiye'deki ayrımcılığın yol açtığı bir üzücü vaka daha...Masum kanı dökerek amaca ulaşılmaz. Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir buyurulmuş Müslüman'a... Bundan haberdar olmayana Hakk'tan korkmayana ne deseniz saz gelir.
Ekmeğimizi yeyip vatanımıza ihanet edenler gün gelir ettiklerini misliyle çekerler. Vatan sağolsun, milletimin başı sağolsun. Görevi başında şehit edilen Savcı Selim Kiraz'a Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara ALLAH sabırlar versin başımız sağ olsun.
Devamını oku...

Politik ve Sosyal Karikatürler
Târık İLERİ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 29 Mayıs 2013 20:27

 

Karikatür sâde güldürü işi değil, güldürürken eleştirme işidir. Tek karede tokatı patlatmaktır. Hiciv sanatıdır. Mizahın altında yatan ciddiyettir. Önemdir. Bu cihetten önemlidir. Takdir etmek gerek. Bütün dünyâya şâmil olan aşağıdaki karikatürler, siyasi, iktisâdî ve sosyal göstergeleri ve hepimizin müşterek şikâyetlerini zekice yaklaşımlarla karede toplamayı başarabildikleri için benim de takdirlerimi kesbetmişlerdir.

Selâm ve sevgilerimle.

Târık İleri. 

alt

 

alt

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

Evet, hedef bizlerin cepleri.

 

alt

İnsanları yargılamadan önce düşünmeli. Tek karede, bir bakışta değerlendirmemeli.

 

alt

 

 

alt

 

 

alt

 
"Bir Türk atasözü der ki: ‘Kişi, bina yaptığı yere ağaç diker.’ Biz ise bina yaparken ağaçları söküyoruz! İstanbul bir meyve bahçesidir. Bizim şehirlerimiz ise taş yığınları!" (Fransız Mimar Le Curbusier, XX. yüzyıl).
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 
alt
 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ