BİRİLERİ İYİ MİKSER

BİRİLERİ İYİ MİKSER
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 17 Mayıs 2013 07:54

 

 
alt
 
BİRİLERİ, MİLLETİ RABBİYLE BULUŞTURABİLMEK İÇİN YIRTINIP DURURURKEN, SÖZÜMONA İSLÂMIN MUHAFIZLIĞINA SOYUNMUŞ BİRİLERİ DE, BİD'AT NÂRÂLARI ATIP DURUYOR ŞU MÜBAREK GÜNDE.... EFENDİM, KANDİL DE NEYMİŞ, DİNDE YERİ VARMIYMIŞ ? BÖYLE YAPARAK DİNİ KİRLETİYORLARMIŞ V.S. V.S..... YANİ ABİLER DİYORLAR Kİ; 364 GÜN PİSLİK AKITAN ÇEŞME, NE DİYE BİR GÜNLÜĞÜNE OLSUN BİLLUR GİBİ SU AKITSIN. 364 GÜN RABBİNDEN FİRAR ETMİŞ BİRİSİ, NE DİYE BİR GECELİĞİNE OLSUN O'NUNLA BULUŞSUN. AF DİLESİN, GÖZYAŞI DÖKSÜN...NE DİYE BİRGÜNLÜĞÜNE OLSUN, ABDESTİNİ ALIP KENDİSİNİ EN YAKIN CAMİYE ATARAK, KELÂMULLAHI DİNLESİN, İKİ REKAT NAMAZ KILSIN ? NE GEREK VAR BUNA ? BİD'AT KARDEŞİM BUNLAR, BİD'AT.... EFENDİMİZİN (SAV) ZAMANINDA KANDİL Mİ VARMIŞ.... RAHMETİ SONSUZ RABBİMİZ HER NE NEDENLE OLURSA OLSUN, KULUNUN KENDİSİNE TEVECCÜH ETMESİNİ BEKLERKEN, BİRİLERİ RAHMÂNIN YOLUNA MAYIN DÖŞEMEKLE MEŞGUL.... İŞİN EN GARİBİ DE BUNU İSLÂM ADINA YAPTIKLARINI ZANNEDİYORLAR..... KÖPEK LEŞİNDE BİLE, GÜZELLİĞİ FARKEDİP, SAHÂBİSİNE ÖĞÜT VEREN RAHMET PEYGAMBERİNİN (SAV) ÜMMETİNE BAKAR MISINIZ ? CÜMLETEN MÜBAREK REGAİB KANDİLİNİZİ TEBRİK EDER, DUÂLARINIZIN KABÛLÜNÜ DERGÂH-I İLAHÎDEN TAZARRU VE NİYAZ EDERİM... BU GECENİN, HAYATIMIZDA BİR DÖNÜM NOKTASI OLMASINI, RABBİMİZLE BULUŞMAYA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİM.... SELAM VE DUA İLE....
 
 
EY İNSAN! HADDİNİ BİL TİCARET EHLİ DEĞİLSEN DÜKKAN AÇMA.BÜYÜKLERİN OLDUĞU MECLİSTE AHKAM KESME KÖRLER ÇARŞISINDA AYNA SATMA.EHİL OLAMIYORSAN BARİ EDEPLİ OL..(HZ MEVLANA)
 
REĞAİB KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN!
HAYIRLARA, İYİLİKLERE VE GÜZELLİKLERE BİR KILAVUZ VE MADDİ VE MANEVİ OLARAK ARINMAMIZA VE YÜKSELMEMİZE BİR ARAÇ VE ARACI OLSUN.
BİR ÜSTADIN DEDİĞİ GİBİ
DENİZLERDEN VE OKYANUSLARDAN TUZLU SUYUN YÜKSELİP ARINARAK BULUTLARDAN PIRIL PIRIL BİR İÇME SUYU HALİNDE
YERE DÜŞEN YAĞMUR DAMLALARI GİBİ BİZ DE YÜKSELİP  ARINALIM İNŞAALLAH.