Allah Sonumuzu Hayreylesin

Allah Sonumuzu Hayreylesin
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 27 Kasım 2019 05:53
Makale İçeriği
Allah Sonumuzu Hayreylesin
habire
Tüm Sayfalar

KOŞUN KAPIŞIN KALMASIN

KAPİTALİST SİSTEMİN KÖLELERİ

altYılın En Efsane İndirimini Kaçırmayın!

Günlerdir her yerde reklamları dönüyor. Medya sektörüde bu sayede iyi kazanç sağlıyor. Televizyonlar, gazeteler indirim günleri reklamlarıyla bıktırdı diye bakmıyoruz; bu defa internet ortamında bunlardan kurtulamıyoruz. Sosyal medyada dahi karşınıza çıkıyorlar. E Posta adresimize ne gelmiş, girip bakamaz olduk. Zira daha tıklama yapar yapmaz 'Efsane Cuma' reklamları sayfanın dört bir yanını kaplamış hallerde... İster istemez ilgi odağınız oluyor, reklamın üzerine basıp sitelerine giriş yapıyorsunuz. Sundukları ürünlerin size uygun olmadığını görüyorsunuz. Giyim firmaları ellerinde kalmış kakılmışları size kakalamaya çabalıyorlar. Diğer ticarethaneler yıl boyu satamadıkları ürünlerini bu fırsattan istifade dükkandan çıkarma arzusundalar. Bize bir şekil gözümüzü boyama taktikleri velhasıl...

HALİMİZE GÜLSEK Mİ AĞLASAK MI

Markalar artık tepki alacaklarını biliyorlar ya adını değiştirmişler: 

Kara Cuma demekten imtina ediyorlar.

Yok Şahane Cuma, Yok Efsane Cuma... Yok Muhteşem Cuma..

Bizde çok memnuniyetle bu hileyi kabullenir olduk, hiç olmazsa KARA CUMA demiyorlar(mış)..

Yahu bu düzen Müslümanın aklını, fikrini, hayatını dünyevileştiriyor ama bizimkiler hala memnuniyet çabasında.

Diyorlar ki:

1Tüket, habire tüket, gerekirse ben artık KARA CUMA demem de, efsane derim, şahane derim, mübarek derim, feyizli derim, bereketli derim. Sen ne istersen onu derim. Sen yeter ki durma al, habire tüket, çılgınlar gibi tüket, çatlayana kadar tüket.

Oysa kendimizi tüketiyoruz... 

Bu gidişat hayra alamet değil. Habire bir şeyleri elde etme derdine düştük. İmkân yoksa borç harç bulup alıyoruz. Kredi kartlarına borç yığıyoruz, gerekirse yemeyiz- giyeriz diyoruz. Ah bizim doymak bilmez hırsımız, uslanmaz nefsimize bir dur diyemiyoruz. Ya sonrası? Sonrası yok! Aldığın ürünün daha 6 ay geçmeden yeni modeli çıktığında onu almanın derdine düşüyoruz. Yiyecek düşünmüyoruz, eşya derdine düşüyoruz. Reklamla gözümüze, beynimize giriyorlar, kafayı takıyoruz. Almazsak öleceğiz sanıyoruz... İnanın böylesi çok etrafımızda.

Allah azze ve celle sonumuzu hayreylesin.