Kınadık Kaldık

Kınadık Kaldık
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 16 Mart 2019 11:32
Makale İçeriği
Kınadık Kaldık
Kınadık Kaldık
Tüm Sayfalar

Nice Canlar Yakıldı Güllerin Boynu Büküldü.

Yetiş Ya Muhammed! Ümmetin Perişan!

alt

PUŞT PUŞTLUĞUNU KIŞ KIŞLIĞINI YAPAR DENİR

YAPANA DEĞİL YAPTIRANA BAKMAK GEREKİR 

Canlıların nefesi sayılıdır. Yaratıcı tarafından biçilen rakama ulaşılınca ölünmüş olunur. Yeni Zelanda daki cami saldırısında katledilen Müslüman kardeşlerimizin nefes sayıları tükenmiş, ecellerine bir pislik vesile olmuştur. Kendisi bu yaptığı katliamla ahiretteki ateşini artırmış, din kardeşlerimizin doğrudan cennete gitmelerinin yolunu açmıştır. İşin bu yönü tevekkeldir, tesellidir. Bir de işin başka bir boyutu vardır. Bu cami katliamı neden yapılmıştır? Kimler sonucundan kârlı çıkmıştır?Görünmez eller, pisliği maşa olarak kullanmışlardır. 

Puşt puşluğunu, kış kışlığını yapar, demiş büyükler. Dost sanılan düşmanlar Müslümana zulüm etmek için her zaman fırsat kollarlar. Yapana değil, yaptırana bakmak gerekir. Bu ufak tefek adam; eline silah verilmese, vaadlerle kandırılmasa tek başına ne yapabilecekti? Kendisi tam bir ahmak, hem de çok korkak! Silahtan güç almış, kendini bir şey sanmış. Anlaşılan kolay kandırılmış. Kahraman olursun falan demişler ki, gözü insanlığı görmemiş, eline tüfeği alıp camiye koşmuş. Kafayı önceden bir güzel çekip beynini uyuşturmuş olmalı. Şeytan nasıl dürttüyse canlı yayında, cümle âleme göstere göstere müslümanları katletti. Şüphesiz ve tereddütsüz olarak âdi bir katil oldu. Dünyalık ihya olayım derken, rezil rusva oldu iyilerin gözünde. Akıbeti ne olur bilinmez, ama kendisini kullananları sevindirmek için hiç gözünü kırpmadan Yeni Zelanda'da camide cuma namazı kılan, Allah'a naz, niyaz eden masum Müslüman kardeşlerimize hain bir saldırı yaptı. 50 din kardeşimiz şehit oldu Allah onlara rahmet eylesin. Saldırıda yaralanan  kardeşlerimize Allah acil şifalar versin, sağlıklı günler ihsan etsin.

HER ŞER DE BİR HAYIR VARDIR BİZ BİLEMEYİZ

Belki bu şerden gavur bildiklerimiz Müslümanlıkla şereflenecektir. Doğrusunu Allah bilir. Nitekim ülkenin başbakanı davranışlarında yapmacık olmadığını göstermiştir. 

"Sizin kederinizi tahmin bile edemeyiz ama her aşamada yanınızda olabiliriz" Jacinda Ardern

"Sizin hayır sandığınız şerŞer sandığınız şeyde hayır vardı ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz" (Bakara-216. Ayet)

Aşşağılık satılmış adam canilik yapınca bir yerlerin soğudu mu, 50 müslümanın doğrudan cennete gitmesine vesile oldun. Kendi halin hem bu dünya da hem ahirette vahim. Ey Ebu cehilin torunları! dünyadaki 1,5 milyar müslümanın kaçını öldüreceğinizi sanıyorsunuz. Öldürmekle islamı bitiremezsiniz. Dedeleriniz direndi cehennemi boyladı. Sizin sıranız da yakındır. Gün birlik olma vaktidir. Müslümanlar ayrı gayrı oldukça böyle zalimlikleri yapanlara fırsat tanımış oluyorlar. Kenetlenin bakalım, gavur sesini çıkarabiliyor mu? Kimimiz mikrofondan, kimimiz klavyeden, kimilerimiz kalemlerle bu elim olayı kınadık kaldık. Yağmasakta çoluk çocuk gürledik, duyan duydu sözlü- yazılı tepkilerimizi, duymayan uyudu. Hayat devam ediyordu, sonrasında günlük hayatımıza döndük. 

Yeni Zelanda’da Cuma Namazı kılmak için camiye gelen müslüman kardeşlerimize yapılan hain saldırıları biz de şiddetle kınıyoruz, hayatını kaybedenlere ALLAH’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Hristiyan ve Yahudi teröristlere şunu bilsinler ki İsteseniz de istemeseniz de ALLAH nurunu tamamlayacak ve akıbet muttakilerin olacaktır. Allah'ın izni ölçüsünde öldürürsünüz, ama galip gelemezsiniz. Galip olan Allah'tır. Allah nurunu tamamlayacaktır.