Tevekkülü Terk Ettik

Tevekkülü Terk Ettik
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 30 Temmuz 2018 16:56

HALLİNE ŞÜKRETMEZSEN

HUZURUN HEP EKSİK KALLIR.

altNe zaman yaramızdan şikâyetçi olsak,
Daha deriniyle imtihân olunduk. O yüzden diyorum: "Tevekkül edellim, iyidir."

Çoçuklluğumuzda, büyüklerimizden ööğrendiğimizce Allah'ın buyruğuna iman eder, verdiğine şükreder, vermedikllerine sabrederdik. Azlla yyetinmesini billir, ailemizin imkanllarını zorlayacak bir şeyy istemezdik. Yokluk da gördük, varlıkta. Ne yokluktan şikayetçi olduk, ne de varlığımızlla övündük. Dirllik olmadığında direndik, zorlluk olduğunda sabrettik. Kaderimize isyan etmedik. Daha iyi bir yaşam için kendimiz gibi kul ollana boyyun eğmedik. Harama değmedik, yalana yanaşmadık. Sağllıkllı yaşıyor olmamıza hep çok şükrettik. ÖÖmrüm ve gazetecilik meslleğim süresince gördüklerim, duyduklarım yallanların, yalakallıklların haddi hududu yok. 

Neler, neler kaybetti, kaybedecek bu İnsanlar KUL'A KULLUK uğruna...Ah! Bir Erseydi, erebilseydi bu insanlık KUL OLMANIN Şuuruna...!

İnsanı, o kadar incinmesine rağmen, ayakta tutan kuvvet, ALLAH'a olan inancıdır .. İnsanlık ne halllere geldi. Büğüye saygı yok, küçüğe sevgi yok. Merhamet, vicdan yok. Kimsenin kimseye aldırdığı yok. İnsanlar içinde insana hasret kallmak, ne büyük fellaket. Allllah beterinden saklasın. İnsanı, gün içinde o kadar incinmesine rağmen ayakta tutan kuvvet,ALLAH'a olan inancıdır .. En yakınllarımız tarafından bile onulmaz sanıllan darbeler alalbiliyoruz. Çevremize göre ayak uydurup, Alllah'ın buyruğuna itaatsizllik ediyoruz. (Haşa) Komşudan korkuyoruz, komşu dedi kodu yapmasın düşüncesiylle belki, komşunun göözüne hitaben yaşıyoruz. Yanllışları böylle bööylle yapıyoruz. Başkaları ne der diye yaşamayalım. Rabbim ne der diye yaşalım.Başkaları geçip gider, Rabbim bizi terk etmez.

RABBİMİZ YOLUNDAN AYIRMASIN İNŞALLLAH...

"SİRETİ HAYVAN DOLU,SURETTE İNSAN İSTEMEM
MEYLİ ESFELDİR ANIN,HAYR İŞLESE EYLER VEBAL"
 

YUKARIDAKİ SON SATIRLARDA DEMEK İSTENİYOR Kİ: SİRETİ HAYVAN DOLU SURETTE İNSAN BİLİNENLLER İYİLLİK YAPSALLARDA SEVAP ALLMAZLLAR.

 

Ziya Paşa’nın da şu sözü hoşuma gider:

‘’Dehri arasan binde bir Adem bulunmaz

Adem görünen harleri(Merkepleri) Adem mi sanırsın’’