Manidar Buldum

Manidar Buldum
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 16 Mayıs 2018 17:31

altMısır halkı başkent Kahire'de bir binanın duvarına pankart asmış. “Kusura bakma Filistin, biz de işgal altındayız. “ diyerek acziyetini belirtmiş. “Demek İstemiş ki: “Kardeşim siz açıktan zulüm altındaysanız, biz gizliden zulüm görmekteyiz. Sesimizi çıkaracak olsak, sizden beter olacağız.”

Masal anlatmamışlar, gerçeği belirtmişler. Biraz pusma sezilse de bu pangarttan, Mısırlılar doğru olanı yapmışlar. Yedek giysilerin olmadan çamuru üzerine sıçratmayacaksın.

Tek başına bir şey yapılamaz. Biz de tek başımıza cihada kalkışamayız. Haçlı hileleriyle bir kaşık suda boğuverirler Maazallah.

Mehmetçiğimiz yürekli, bileği güçlü kahramandır maşallah. Lakin düşmanın hilesine yönelik şeytanlıkları müslüman tek başına def edemez. İlla birlik olunmalı, “birlikten güç – kuvvet doğar” diye atalarımız boşuna söylememiş.

Rabbimiz beraberliği, istişareyi ve düşmana karşı temkinli olmamız gerektiğini buyurmuş. Yüce Allah, Al-i İmran suresinin 159. ayetinde Peygamberimize iş konusunda ashabı ile istişare etmesini emretmektedir: “İş konusunda onlarla istişare et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah'a tevekkül et, ( O'na dayanıp güven.) Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.”

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin' deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için İsrail ya da Mısır'a uçak indirilmesi gerektiğini belirterek, her iki ülkenin de buna izin vermediğini açıklamış. Ne bekliyorduk ki... Güdülen, güdenin emri dışına çıkamaz. Birilerinin gölgesi altına sığınan, gün gelir kendi gölgesinden bile korkar hale gelir. 

Osmanlı'yı yok etme sebepleri buydu dünyalık güçlerin. Osmanlı himayesinde olanları kendi emri altına almaktı. Gelen gideni aratırmış, Osmanlı'dan bıktığını, özgür olmayı seçtiğini sanan İslam ülkeleri, özgürler mi, tam tersi tasmalı köleler mi, merak etmekteyim.

Evet Mısır'da, pek çok müslüman ülkesinde görüldüğü gibi Amerikan ve İngiliz Yahudilerinin sömürüsü altında... İsrail'de bulunan Yahudiler çer çöp; onları bile bu iki devletin, devleri yönetiyorlar.

Teşbihte hata olmaz, misal saldıran köpeğe hoşt dersin, yine geri durmaz. Köpek köpekliğini mutlaka yapacaktır. Onun durması için zapt edecek bir sahip lazım. Zalimin zulmünü önlemek içinde müslümanlara birlik lazım.

Elini başına koy, bir düşün müslüman kardeşlerim. Balkona Filistin bayrağı asmakla, meydanlarda bağırmakla zalimi püskürtemeyiz. Allah rızası için, güçlerimizi birleştirip, zalimi zayıf hale getirmeliyiz...

Bize Haçlı seferi organizatörü, İngiltere Kralı'nın komutanı Richard'a:“Sizin işgaliniz geçicidir. Müslümanlar zaafa düştüğü için buraları ele geçirdiniz. Savaşacak gücümüz olduğu müddetçe size burada rahat yok” diyen, bir Selâhattin Eyyûbî lazım. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Ayfer AYTAÇ -ayferaytac.com