Annelere Sevgiler

Annelere Sevgiler
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 13 Mayıs 2018 12:02

Usulca kutlayın anneler gününü. Öksüzlerin canını acıtmadan. Çocuğu olmayan kadınların, yavrusunu kaybetmiş anaların yarasına tuz basmadan. Tüm kadınların anneler günü kutlu olsun.

 

altDün Hemşireler günüydü. Bugün Anneler Günü. Tüm yurdum ve dünya annelerine, hemşirelerine bu anlamlı, özel günleri kutlu olsun. Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ”Cennet Anaların ayakları altındadır buyurmuş. Lakin bunu her ana olana söylememiş. Çocuğunu Allah'ın rızası doğrultusunda yetiştiren, ona sevgi veren, sevginin önemini öğreten, şiddetin, nefretin yanlışlığını belleten anneleri kastetmiş.

Terbiyeli, eğitimli, büyüğünü sayan, hürmet gösteren, küçüğünü seven, korumasını bilen, vicdanlı, insaniyetli olarak yetiştirdiği çocuklarını topluma iyi örnek olarak kazandırmış annelere, cennetin en güzel yerleri nasip olsun inşallah.

Anne, baba olmak demek, hayatları boyunca çocukları için her türlü yokluğa ve zorluğa göğüs geren, cefamızı çeken, çocuğunun yaşaması uğruna gerektiğinde kendi canını hiçe sayan, uyutmadan uyumayan, doyurmadan doymayan, hayatımızdaki en büyük varlıklarımız, ayaklarının altı öpülesi annelerimiz, ALLAH hayatta olanları başımızdan eksik etmesin. Dünyadan göçmüş annelerimizi Rabbim rahmetiyle kuşatsın.

Başta geçmiş tarihimizden bugüne cephelerde, normal yaşamda, zor koşullar altında mücadele etmiş; şehit olmuş, şehit vermiş tüm annelerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehit annelerinin ve vatana, millete hayırlı evlat yetiştirmiş annelerin ellerinden öpüyorum. 27 sene önce hayata veda etmiş olan anneciğime ve vefat etmiş annelere Allah'tan bol rahmet diliyorum. Nur içinde olsunlar inşallah...Tüm annelere ve anne adaylarına sevgiler. Anneler Gününüz Kutlu Olsun...

BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ANNEMSİN...
BU DÜNYADAN GİDELİ ÇOK OLSA DA 
EZELDEN EBEDE HEP ANNEMSİN...

Hakikatte Anne babana öf bile deme! “Cennet annelerin ayakları altındadır” diyen bir dinde, anneler günü olmaz. Anneler günü batı kültürünün bir parçası, batıya benzemektir. İslam, iman etmiş bir anneye, Cenneti ayaklarının altına sererek ona en büyük şerefi vermiştir. Bizim ölçümüz Kuran’dır, Habibinin sünnetidir. Dikkat edelim, annelerimize bir gün değil, bir ömür saygı gösterelim, hizmet edelim. Rabbim bütün annelerimizi Hz Fatma validemize benzemeyi nasip etsin. Vefat eden bütün Müslüman annelere rahmet etsin. Rabbim bizi yolundan ayırmasın. Adet değil, ayet müslümanı olmayı nasip etsin.

Ben annemin sağlığında hiç bir sene anneler gününü kutlamadım.  Gavur icadı şeylere itibar etmiyordum. Anacığıma fırsat buldukça sık sık telefon açıp duasını almaya gayret ediyordum.

Gelenek haline getirilince de kutlayanlara bir şey diyeceğim yoktur elbet. Dolayısıyla öpecek ve öpülecek bir eli olan bütün anneler günümüz hepimize kutlu olsun. Çocuk sahibi olmasa da tüm kadınlar annedir çevresinde her çocuğa kol kanat gerer çünkü kadının doğasında annelik duygusu bulunmaktadır tüm kadınların günü kutlu olsun. Hastalara şifa, dertlilere deva dileğimle...

 

Ayfer AYTAÇ - ayferaytac.com

Ayfer-Aytac.blogspot.com