Halkın Hakkıyla Haksızlık

Halkın Hakkıyla Haksızlık
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Salı, 03 Nisan 2018 20:09
altBen yazmasam olmaz mıydı, olurdu. Günümüzde her duyduğuna, gördüğüne balıklama atlayıp üzerine idrar sıçratmanın bir anlamı yok. Lakin "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisi doğrultusunda yeri geldiğinde konuşmak gerekir. Susmasını bilmek de erdemli insanların özelliğidir. Fakat konu susulacak cinsten değildir. Her vatandaş bu konuya dili döndüğünce tepkisini ifade edebilmelidir.
Şu her devrin adamı sanatçılardan, Afrin'e askere moral versin gayesiyle götürülen bir uçak dolusu sanatçı geçinenlerden söz ediyorum. Konu mühim; uçak bizim ödediğimiz vergilerle alınıyor, havalanıyor. Afrin'de ana kuzularının evlatları, sıcak yuvalarından ayrı vatan uğruna can siperhane çarpışıyor. Askere oğul yollamamış olanlar, özlemin, heyacanın ne demek olduğunu bilmezler. Madem sanatçı geçinenler askerimize destek olacalarsa kendi oğullarını Mehmetçiğin yanına yardıma göndersinler. Kaç tanesinin askerlik çağında oğlu var, her biri zevkü sefa içinde ömür sürüyor. 
Hadi sizler oğullarınıza kıyamayıp bir bahaneyle askerlikten uzak tutuyorsunuz, O vakit bir konser paranızı Mehmetçik vakfına bağışlayın bilelim. Çoğunuz aynı şarkılarla elli yıllık yaşamlarınızı garanti altına alıp, köşklerdeki lüks yaşantılarınızdan bir ay iktisat edip, çoğu gecekondudan çıkıp vatan savunmasna koşmuş Mehmetçiğe, yahut ailelerine bağışta bulunsun. 
Mehmetçikle      türkü söyleyeceğinize alınlarından öpüp, teşekkür edeydiniz, bir maşallah çekip, dualarınızı yüreklerine dolduraydınız. Maneviyatlarını doyuraydınız. Süslenip püslenip askerle buluştunuz, tepki aldınız. Ailelere ulaşıp anaları teselli etseydiniz dualar alırdınız.
" Vatan savunmasını yapan sizin evlatlarınız sayesinde biz böyle güle oynaya milletten para kazanıyoruz" deyip o kınalı kuzuların ailelerinden helallik isteselerdi. Riya yerine, samimiyet görürdük, kendilerine bakışımız farklı olurdu. Keşke sizler yerine Mehmetçiklerin ana babaları götürülseydi yanların ne sevinirlerd ne çok moral bulurlardı her iki tarafta...
Ben şükürler olsun asker anası mertebesine erişmiş bir anneyim. Ve asker yolu gözlemenin, şafak saymanın, televizyon haberlerini her dinledikçe yüreğin ağza gelmesinin ne olduğunu çok iyi bilen biriyim. Dolayısıyla halkın parasıyla havalanıp güle oynaya, şarkı türkü söyleyerek, selfiler çekilerek askere moral verilmez, aksine onların hakkı olanlara karşı haksızlık yapılmış olur. 
Daha denecek çok şey var, lakin ceremeye derman yok, Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin, lakin ben bu konuda bu şekil sanatçılara ve onları oraya götüren, bu işi organize eden danışmanlara hakkımı helal etmiyorum, kendilerini Allah'a havale ediyorum. Hasbinallah ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir."Allah bize yeter, o ne güzel yardımcı ne güzel vekildir." 
HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL!
HELE Kİ BİRİLERİNİN BİLDİĞİ, ANLADIĞI, ANLATTIĞI GİBİ HİÇ DEĞİL!