Bir Olalım

Bir Olalım
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 01 Aralık 2017 11:31
altEy dostlar, Mü'min kardeşlerim! Dahası Hz. Âdem Peygamberimizden dolayı dünya kardeşlerim! ) Allah bilir bizim kefere dediklerimizden niceleri, şu an itibariyle İslâm'la şerefleniyor olabilir.) İyi bilin ki hayat sınırlı! 
Bizim var olduğumuz süreç ve sonrası hayat geçici. Yüz sene evvel şimdilerde üzerinde tepindiğimiz, didiştiğimiz yeryüzünü başkaları kullanıyordu. Çünkü dünyanın sahipleri yüz- iki yüz sene öncesi için onlar idi. Onlarda didişip, tepişip duruyorlardı. Yaşadı geçtiler, ama yaşarlarken dünyaya ne ektilerse âhirette onu biçecekler. Şimdi aynı durum bizler için geçerlidir.
Yirmi ikinci asırda hiç birimiz bu dünyada olmadığımız sırada, bizden çok daha farklı olanlar, yani başkaları )Sürekli el değiştiren dünyanın yeni sahipleri) olacaklardır. O yüzdendir kendimden başlamak üzere, tüm Hazreti Âdem -A.S.) nesline tavsiyem: Paylaşımcı olalım... Biraz özümüzden verme yetimizi geliştirelim... Dünya ortamını müştereken kullandığımız; başta insan unsuru olmak üzere, tüm canlılara müsâmahakâr olalım ve saygılı davranalım...
Anlık hırslara kapılıp, geçici olduğunu bildiğimiz hâlde, çoğu zaman hatırımıza getirmediğimiz dünyada birbirimizi incitmekten zevk almaktansa, insana ve doğaya yatırım yapalım... Sevgimizle birleşelim, bir olalım, bizi yoktan var eden "Bir"e daima şükredelim.İnşallah...
“Allah bir kulu kendine zor ve acı gelen bir dertle imtihan ettiğinde, kul o derdi Allah'tan bildiği ve ondan kurtulmak için Allah'tan başkasına dua etmediği sürece, Allah bu hali, onun günahlarına kefaret ve arınma vesile kılar.”
İbn-i Ebiddünya