Mısır'da mezalim

Mısır'da mezalim
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 25 Kasım 2017 12:13
Cuma günü müminlerin bayramıdır.
altCuma Mübarektir. Cumalar sevinç günüdür, duaların makbul edildiği gündür. Lakin kafirlerin desteğindeki münafıklar onu karalama gayretine girdiler. Neymiş efendim: Kara Cuma bellettiler. Tüketim çılgınlığı günleri dedikleri bu günde dün de hunharca insan tüketimine giriştiler. Acıma hisleri olmayan dünyalıklar, dün bunun bir örneğini daha gözlere sergilediler. 
Bilindiği gibi, Mısır'ın Sina Yarımadası'nda, Ariş kentinde camide patlama meydana geldi. Olayda en az 305 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Camiye ibadete giden, hiç bir art niyeti olmayan 305 can haince dünyadan koparıldılar. Allah"a" dualar ederken katledilmeleriyle eminim cennete kolay göçenlerden olmuşlardır. Can tatlı, kimse ölmeyi istemez elbet, bu sebeple kaçmaya çalışanlar arkalarından katleşçe katledilmişler. 
 
Bunların gayesi belli. Lakin Rabbim her şeyi görendir, sebepleri bilendir. Kimsenin yaptığı yanına kar kalacak değildir. Müslümanlar olarak  birlik olmayışımız zalimlere zulümlerinde kolaylık fırsatı vermektedir. Daha önceki gayretlerinde de Peygamber Efendimizin (sav) doğum günü olan Pazartesi için, Pazartesi Sendromu ifadesine başvurdular ve lafa geldi mi mangalda kül bırakmayan biz Müslümanları epey bir ikna ettiler. Yazık bize ki, kafirin icadı ne ise hemen benimsiyor hayatımıza tatbik ediyoruz. Oysa ki, Müslüman dirayetli olacak, bilgili olacak, diğer Müslümanları yanılgılara karşı bilgilendirecek, yanlışları konusunda uyaracak, koruyacak. Bütün bunları Allah cc rızası için yapacak. Bunu candan dileyerek Mısır katliamında hayatını kaybeden din kardeşlerimize Allah"tan rahbet diliyorum. Rabbimiz zalimlerin zulmünden cümlemizi korusun.

Bilmem ki hangisine kızsak?
"Kara Cuma" diyerek saldırıda bulunanlara mı?
Yoksa halkın tepkisini firsat bilerek sahte kampanyalar düzenleyip onların ceplerine göz diken "Muhteşem Cuma" cılara mı?
Siz fırsatçılar...Kara Cumacılardan daha așaĝılıksınız...

Bizim bütün günlerimiz aydınlık, cumalarımız nurdur. 
Nur şeytanı kör eder, "kara" der kudurur!
Ehli nara(ateş), nur takdim etme!
Ya kaçar kurtulur, 
ya da aydınlıktan kudurur!
(Cuması Kararanlara)
 

ULUSAL YAS İLAN ETMELİYDİK

Hayat'ın devam etmesi gereken yerde ölümler devam ediyorsa, insanlığa selâ okunmuş demektir...

Evet, Mısır'da 305 Müslüman katledildi. Kimsesiz insanlar onlar. Birkaç gün sonra herkes unutur gider. Geriye ne kaldı diyorsanız, aşağıdaki fotoğraf kaldı.alt
 

"Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten nasıl sakınmak gerekiyorsa, öylece sakının ve siz ancak Müslümanlar olarak ölün."