ÖLENE DEK YAŞAYIN

ÖLENE DEK YAŞAYIN
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 17 Kasım 2017 03:28
SİYASETÇİLER, SANATÇILAR, MİLLETİ KANDIRIP SIRTINDAN GEÇİNENLER
DAHA KİMLER, NELER- YALANDAN BESLENENLER, MASUM HAKKI YİYENLER
 
altYA HALKA NE DEMELİ,
ÇOĞUNUN EKMEĞİNE KATIK ALACAK PARASI YOKTUR, SİNEMAYA, KONSERE GİDER, KASET ALIR. 
PARASINI SAÇTIĞI ZENGİN OLUR,
KENDİ FAKİRLİKTE KALIR...
"Küçük şeyIere gereğinden çok önem verenIer, eIinden büyük iş geImeyenIerdir." demiş bir tecrübe sahibi...
Sanki dünyaya gülüp eğlenmeye gelmişiz giöi, bizi eylendirenleri memnun etmek için elden geleni yapıyoruz. Halbuki yaşama gayemizin aslını idrak edebilsek, kendi geleceğimize yönelik tedbirler alır, hayatımızı sıkıntıdan arındırma çabasında bulunurduk.
Siyasiler, siyasi gücü ellerine alana kadar millete ağam, paşam muamelesi yapıyorşar. güce eriştiklerinde kendileri ağa, paşa muamelesi bekliyorlar. şakşakçılarda çıkarları uğruna bunu pekala yapıyorlar.
Sanata, sanatçıya asla karşı değiliz. Ama nasl snatçıya. Halkı ayartan, kışkırtan, isyankar ettirenlere sanatçı denilmemeli. Onlar acıdan, isyandan beslenenlerdir.
 
Müziğin insanı götüreceği yer güzeIIik ve sevgisidir. ne var ki bunun bilincinde bile olmayanlar, halkın fakirliğinden, sorunlarından efkar üreterek, onların masumlarının haklarını sömürmektedirler. Aksini yapmaları halinde para kazanamayacaklarını çok iyi bilmektedirler. 
Şeytan kendisine hizmet edene çok kazandırır. Bunun için isyanı, yalanı kullanır. kendine hizmet edenlerede bu takdiği kullandırır.
Bir insanın dürüst bir mizacı varsa, böyIe kişiIer insanIardaki kötüIükten nefret eder; yanIışIıkIara karşı oIan nefretIeri, onIarı yanIış işIer yapmaktan uzakIaştırır; haksızIıktan kaçınırIar ve namusIu yaşarIar. Ne var ki, tek gayeleri dünyada zengin ve iktidar sahibi olmak isteyen niceleri, böyle dürüst insanları takıntıkları sahte iyimserlik, şirinlik  maskeleriyle yoldan çıkarırlar. Menfaatleri uğruna gözlerini kırpmadan yalan söylerler. Bu günümüz dünyasında çok sık rastladığımız, ama fark edemediğimiz tehlikelerdendir.