Dombili Yavrum Maşaallah

Zaman soframızdan tatlıları aldılar, aç kalmışlıkla hep ekşilere saldırılır olduk.

Evet, birileri perde arkasından insanlığımıza elini uzatıp tüm değerlerimizi aldı. Değersiz olanları da insanlarımız ayırım etmeksizin aralarında paylaşır oldular. Böylelikle fitneciler, saman altından kolayca fitnelerini akıtıyorlar.  

Topluma, zamanın nasıl bir şey olduğunu; bizimle bağlantı nedenlerini, inançlarımız doğrultusunda iyi anlatmamız, doğru bilgilendirmemiz lazım.

Zamanı nasıl geçiriyorsun, demek yerine zamanı nasıl değerlendiriyorsun, demeliyiz. Zira zamanı biz geçirmiyoruz, zaman bizi alıp üzerinden geçiriveriyor.  

Devamını oku...

Dombili Yavrum Maşaallah
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 26 Kasım 2011 10:03

Dombili Yavrum Maaşallah

Yayın Yılı: 2009

 

Koltuklar çok çekicidir...

Siyaset veballi iş; ballı lokma olsa, yemekten gocunurum.

Günümüz siyaset sisteminde; gençliğe, zekâ'ya ve yeteneğe bakılmaktan ziyade, siyasetçi kimliği belirlenirken para ve çevre gücüne itibar edilmektedir. Bu kitapta, ülkemizdeki demorasiye dayalı hoşgörü sınırları içinde hayal kahramanımızı derelerden, tepelerden alıp siyaset arenasında başa güreştirdik. Onun çevresinde, siyaseti biraz mizahi eleştirdik.

Yazılanlar tamamen hayal ürünüdür. Kesinlikle kimseye art niyet ve kasıt bulunmamaktadır. Bu kitabı okurken biraz gülelim, biraz da fazlaca düşünelim, istenmektedir. Amaç, sistemin düzelmesine bir nebze katkıda bulunmaktır. Okurken keyif almanız, kedere çalım atmanız temennisiyle…

 
 

Turkish Arabic English